Du er her: Hjem / Invitasjon til kursdag: Grøfting av skogsmark etter hogst
Glommen Mjøsen Skog ønsker i samarbeid med Skogkurs å invitere til kurs i grøfting av skogsmark etter hogst. Kursene gjennomføres på seks steder i perioden 15.- 25. juni.
I løpet av det siste året har skognæringen ferdigstilt en egen Norm for grøfting etter hogst på skogsmark. Dette for å kunne sikre at arbeidet gjennomføres på en skogbruksmessig best mulig måte.
Etter en teori runde inne tar vi en tur til skogs for å vurdere og diskutere konkret gjennomføring av grøfting.
Temaer i kurset:
Dato: 20.01.2021
Kommune: Nordre Land
Varighet: 4 timer
Dato: 20.01.2021
Region: Hele landet
Varighet: 4 timer
Dato: 21.01.2021
Kommune: Voss
Varighet: 15 timer
Dato: 22.01.2021
Region: Os
Varighet: 15 timer
Filmklippene skal bidra til færre ulykker og bedre arbeidsmiljø ved å fokusere på de mest utsatte arbeidsoperasjonene ved bruk av motorsag og hvordan gjennomføre disse på en sikker måte.
Hva er et bestand, bonitet, hogstklasse og relaskop? Skogbruket bruker mange faguttrykk som kan være greit å kjenne. I åtte filmer forklares betydningen av de viktigste begrepene.